Elif MirmahmutoğluElif Mirmahmutoğlu

"İletişim Bir Sanattır. Sanatı Destekliyoruz"

Hakkımda

Elif Mirmahmutoğlu – Öz Geçmiş

Ekim ayının 3’ünde doğdum. Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu ve Gazi Anadolu Lisesi’nin ardından lisans eğitimimi Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde tamamladım. Lisede duvar gazetesi yazarı olmam ve Uğur Mumcu’nun katledilmesi meslek seçimimde etkilidir. 1998 yılında başladığım lisans eğitimine bağlı olarak teorik eğitimimi pratikle bütünlemeye çalıştım. Konya SUN TV haber merkezi Üniversite Radyosu’nda radyo programları Altın Portakal Film Festivali Basın biriminde stajımı tamamladım. Profesyonel olarak 2002 yılında DHA ‘da muhabir olarak işe başladım, Sabah Gazetesi ‘nde çalıştım. Sivil toplum örgütleri ve kadın konulu haberler ile dikkat çektiğimi düşünmekteyim. A Takımı’na muhabir düzeyinde tek katılımcı olup katılıp Savaş Ay’la sohbet etme şansını nail olduğum zamanlardı. Gazetecilik bilgimi basın danışmanlığı ve siyasal kampanyalarla halkla ilişkilerle bütünleştirdim.

İletişim Bir Sanattır

2007 yılında CHP Merkez İlçe Başkanlığı’na danışmanlık, 2009 yılında ise dönemin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Akaydın’ın seçim kampanyasında medya ilişkileri uzmanı ve haber müdürü olarak çalıştım. 2009 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak “Medya Okur Yazarlığı Ders Öğretmenliği” yaptım. 2011 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi Altın Portakal Film Festivali Basın Koordinasyon görevinden istifa ettim. PR Banu Tonguç ekibinde metin yazarı ve medya ilişkileri uzmanı, ardından ise AB Medya bünyesindeki yayınların haber koordinatörlüğünü yaptım 2014 seçimlerinde gönüllü olarak Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın basın danışmanlığı görevini üstlendim. 2017 yılına kadar Muratpaşa Belediyesi’nde basın müdürlüğü ve etkinlik koordinatörlüğü görevlerinde bulundum. Yönetimsel ve ilkesel olarak ters düşmemiz nedeni ile belediye ile yollarımız ayrıldı. 2018 yılında Meydan Akdeniz Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü görevinde bulundum. “İletişim Bir Sanattır . Sanatı Destekliyoruz” mottosu ile hareket ediyorum sanatımı her alanda icra etmeye çalışıyorum. Üniversitelerde öğrencilere dalında eğitim almış bir kadın iletişim çalışanı olmanın hem zorluklarını hem de güzelliklerini anlatıyorum.

Aile

Hayatın bir zafer değil sefer olduğuna inanıyor ve kendimi doğu rüzgârı (Bitlis – Muş) almış bir Akdenizli olarak tanımlıyorum. Babam emekli devlet memuru, annem, çocuk ve yaşlı dili edebiyatı konusunda yüksek lisans yapmış bir ev hanımıdır. Kızım ise renklerle dans eden fikri engin bir çocuktur. Tüm aile üyelerim gibi sıkı bir Antalyaspor taraftarı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Antalya Kadın Müzesi Danışma Kurulu üyesiyim. İletişim sektörünün tüm ayaklarında ve tüm kademelerinde görev yaptım. Profesyonel iş yaşamımı turizm sektörünün seçkin kurumlarından birinde iletişim alanında yönetici olarak sürdürüyorum. Tarih ya da felsefe alanında yüksek lisansımı tamamlamayı planlıyor ve en çok şiir okumayı seviyorum. Dağlara tırmanıp yeni hikâyeler biriktiriyor, fırsat buldukça seyahat ediyor ve kısa denemeler yazıyorum. Çocukları sevip köpeklerle sohbet ediyorum.